ZNAČKA DS VYBOJOVALA NA BOHEMIA ECO ENERGY REGULARITY TŘETÍ MÍSTO

16.07.2024 | 12:22 | Tým DS Automobiles

Domácí mistrovství v ecoRally pro vozy s alternativním pohonem pokračovalo o víkendu 12. až 14. července nejdelším a nejnáročnějším podnikem v okolí Liberce a Mladé Boleslavi nazvaným Bohemia ECO energy Regularity. Značka DS vybojovala na trati dlouhé bezmála 600 kilometrů třetí místo v hodnocení značek. A posádka DS e-rally teamu Jan Říha – Jakub Kowalski skončila v celkovém hodnocení na pátém místě.

Šestidílný seriál šampionátu ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally měl na programu třetí podnik sezóny, který se jel současně s Rally Bohemia. Přihlášeno bylo 25 posádek, z toho tři s vozy DS3 E-Tense. Na soutěžící čekala velmi náročná trať rozdělená do 14 měřených testů s délkou 320 kilometrů. Jedním z nich byla i jízda na uzavřeném okruhu v Sosnové za prudkého lijáku. Deštivé počasí hlavně v pátek a částečně v sobotu udělalo trasu ještě náročnější, protože stanovené rychlosti byly zajety na suchých tratích.

DS e-rally team byl na Bohemia ECO energy Regularity v kompletním složení s posádkami Jan Říha – Jakub Kowalski a Pavel Baroň – Michal Jahn. Druhá posádka, která v první polovině soutěže figurovala na třetím místě v absolutní klasifikaci, musela v sobotu ze závodu odstoupit. Ve startovním poli tak zbyly dva vozy DS3 E-Tense. České posádky totiž na startu doplnilo ještě zahraniční duo Alexandre Stricher – Emilien Le Borgne. Oba elektromobily DS3 se postupně propracovávali dopředu v průběžném pořadí soutěže. Do cíle v Mladé Boleslavi nakonec dojely na čtvrtém a pátém místě, což pro značku DS znamenalo čtrnáct bodů a třetí místo v hodnocení značek.

Byl to velmi náročný závod. Navíc jsme měli nové složení posádky, protože premiéru v mém vozu v roli navigátora měl Jakub Kowalski. A zvládl ji naprosto bravurně. Páté místo a šest bodů do hodnocení posádek je pro nás skvělým odrazovým můstkem do dalších soutěží. Rád bych taky pogratuloval Alexovi ke skvělému čtvrtému místu. Ale příště už bychom ho rádi porazili,“ říkal s úsměvem v cíli pilot Jan Říha.

Já jsem si tu premiéru fakt užil. Měli jsme s Honzou tajný cíl skončit v TOP 5 a to se nakonec povedlo. I tak jsme udělali dost chyb, které už nechceme opakovat, abychom se mohli zlepšovat. Ale jsme pochopitelně šťastní a moc si tohoto výsledku vážíme,“ vrátil se ke své navigátorské premiéře Jakub Kowalski.

Příští soutěž ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally i s účastí DS e-rally teamu se pojede ve dnech 9. a 10. srpna v okolí Čeladné jako 1. ECO Rallye Beskydy.