MISTROVSTVÍ ČR V ECO RALLY STARTUJE LETOS S NOVINKAMI. POPRVÉ SE ZÚČASTNÍ I OFICIÁLNÍ TÝM DS AUTOMOBILES.

11.03.2024 | 09:58 | Tým DS Automobiles

 

Třetí ročník šampionátu ecoRally představí v sezóně 2024 řadu novinek. Seriál určený primárně sériovým elektromobilům se premiérově pojede se statutem Mistrovství ČR. Celého šampionátu se v premiéře zúčastní i oficiální tým značky DS Automobiles. 

 

Hodnocení mistrovství zahrnuje kombinaci spotřeby a výsledku regularity, zcela po vzoru nových předpisů zavedených ve světovém poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup. Seriál MČR v ecoRally bude v roce 2024 zahrnovat celkem šest soutěží. Tradiční podniky letos doplní dvě zcela nové soutěže, které posádky zavedou do atraktivních míst Beskyd a Železných hor. 

 

Každá ze soutěží musí dle předpisů nabídnout minimálně 200 soutěžních kilometrů, přičemž na každém testu čekají na posádky desítky měřicích bodů, ve kterých je hodnocena jejich odchylka od ideálního času s přesností na desetinu sekundy.

 

Zajímavostí je soutěž automobilových značek. Pro hodnocení v absolutní klasifikaci získají v každé rally body dvě nejvýše umístěné posádky s vozidly dané značky. Vítězem se pak stane značka s nejvyšším počtem získaných bodů. Celého šampionátu se letos poprvé zúčastní oficiální posádka týmu DS Automobiles pod názvem DS e-Rally team. Tvořit jí budou motoristický novinář a moderátor Jan Říha a motocyklový závodník David Pabiška. Oba spojuje mnohonásobná účast na slavné pouštní soutěži Rallye Dakar, v prvním případě v roli reportéra, ve druhém v roli závodníka na motorce. Do seriálu vstoupí s elektromobilem DS 3 E-TENSE.  

 

Šampionát bude tradičně zahájen v polovině března jedinou českou soutěží, která je zároveň součástí světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup – českokrumlovskou ČEZ Czech New Energies Rallye. 

 

Kalendář Mistrovství ČR v ecoRally:

 

  1. 1. závod: 15. - 16. 3. ČEZ Czech New Energies Rallye

  2. 2. závod: 10. - 11. 5. Futures Contproduct Classic Rally Morava

  3. 3. závod: 12. - 14. 7. Bohemia Eco Energy Regularity

  4. 4. závod:   9. - 10. 8. Eco Rallye Beskydy

  5. 5. závod: 30. - 31. 8. Agrotec Eco Rally Hustopeče

  6. 6. závod: 22. - 23. 11. New Energies Rallye Železné Hory 

 

 

KONTAKTY PRO MÉDIA

Martina Bedrnová:

+420 724 009 700  

martina.bedrnova@p-automobil-import.cz

 

 

DS AUTOMOBILES

 

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

 

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3, DS 4, DS 7 a DS 9.

 

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

 

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

 

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

 

 

Novinky o DS France sledujte na www.DSautomobiles.fr @ DS_France
a mezinárodní dění kolem značky DS na www.DSautomobiles.com    @DS_Official