DS E-RALLY TEAM VYBOJOVAL CELKOVÉ 5. MÍSTO NA 2. SOUTĚŽI MČR V ECO RALLY NA MORAVĚ

23.05.2024 | 14:11 | Tým DS Automobiles

 

Víkendová ecoRally Morava prověřila nejen výdrž baterek aut soutěžících, ale i jejich řidičské umění a soustředěnost navigátorů. Rychlé úseky střídaly technické pasáže plné esíček a vracáků, nádherná panoramata Jeseníků mizela v hustém stromořadí a v lesích, pod koly se vystřídal jak krásný hladký asfalt, tak nespočet děr a šotolina. 

 

 

Značka DS se na této soutěži účastnila s jedním vozem DS 3 E-TENSE a posádkou ve složení Pavel Baroň / Zdeněk Tomeš.

 

 

S každým takovým závodem si říkáme co všechno běžné sériové auto vydrží a kde až jsou jeho hranice. Na Rally Morava jsme se sice pohybovali na hranici jízdních vlastností našeho auta, ale baterka naší DS 3 E-TENSE by zvládla klidně i čtvrtou etapuNa startu se sešla kompletní špička závodníků a náš cíl byl vklínit se co nejvýše mezi ně. Přece jen jako posádka jsme startovali teprve podruhé a na rozdíl od Krumlova jsme naše DéeSo vybavili Rabbitem - snímá počet otáček kol a díky tomu známe přesnou vzdálenost jakou jsme urazili, takže náš cíl byl naprosto jednoduchý - dojet a to na co nejlepším místě - ideálně v první desítce“, shrnuje Zdeněk Tomeš.

 

 

Páteční etapa odstartovala až navečer a na soutěžící čekaly 3 rychlostní zkoušky. Poslední zkoušku vozy dojížděly už skoro za tmy a vzhledem k tomu, že naše posádka moc chyb neudělala, tak šla spát s průběžným krásným třetím místem.

 

 

O to těžší bylo vstávání do sobotního dne - zde už nebyla euforie ze skvělého umístění, ale přišla zodpovědnost a vědomí, že o to víc nesmíme nic pokazit a musíme do toho dát všechno. Dopolední 2. etapa měla 4 rychlostní zkoušky.

 

 

Musím říct, že jsme si je opravdu užívali, všechny navigační body jsme zdárně projeli a etapu jsme končili v Přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. Zde pro nás ČEZ připravil nejen prohlídku elektrárny, ale vyjeli jsme až na vrchní hráz a nejenže jsme zde mohli udělat krásné fotky aut, ale rozhled do krajiny byl naprosto epický. Tohle vše jsme si mohli užívat plnými doušky, protože zde nebyl internetový signál, takže nikdo neměl šanci hledat umístění - odpočinuli jsme si a odnesli jsme si další hezký zážitek“, říká Pavel Baroň.

 

 

Třetí etapa odstartovala z úpatí Dlouhých Strání do posledních 3 rychlostních zkoušek. Tady to bylo už hlavně o tom neudělat chybu. Naše posádka žádnou zásadní neudělala,nicméně žádnou chybu neudělaly ani posádky před námi a tak jsme závod jako takový dokončili na 4. místě. Po započtení průměrné spotřeby je z toho celkové 5. místo, ale co je nejlepší, pro značku DS tak Pavel se Zdeňkem vyjeli první body a naše značka obsadila 3. místo.

 

 

Ač jsme na konci ecoRally byli trochu zklamaní, že jsme neudrželi 3. místo, tak ale zároveň zklamání velmi rychle nahradil pocit úlevy a štěstí, protože kdyby nám v pátek ráno někdo řekl, že budeme do 5. místa, vysmáli bychom se mu a nevěřili, že je to nereálné. Takže jsme si moravskou soutěž opravdu užili a už se těšíme na červencovou ecoRally Bohemia, kde zkusíme opět zabojovat o stupně vítězů a hlavně opět zkusíme vyjet co nejvíc bodů pro DS“, radují se svorně kluci.

 

Kalendář Mistrovství ČR v ecoRally:

 

  1. 1. závod: 15. - 16. 3. ČEZ Czech New Energies Rallye

  2. 2. závod: 10. - 11. 5. Futures Contproduct Classic Rally Morava

  3. 3. závod: 12. - 14. 7. Bohemia Eco Energy Regularity

  4. 4. závod:   9. - 10. 8. Eco Rallye Beskydy

  5. 5. závod: 30. - 31. 8. Agrotec Eco Rally Hustopeče

  6. 6. závod: 22. - 23. 11. New Energies Rallye Železné Hory 

 

 

 

KONTAKTY PRO MÉDIA

Martina Bedrnová:

+420 724 009 700  

martina.bedrnova@p-automobil-import.cz

 

 

DS AUTOMOBILES

 

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě.

 

Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3, DS 4, DS 7 a DS 9.

 

DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně 100% elektrické.

 

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“.

 

Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

 

 

Novinky o DS France sledujte na www.DSautomobiles.fr @ DS_France
a mezinárodní dění kolem značky DS na www.DSautomobiles.com    @DS_Official